Paprika

Jedna z našich oblíbenýchpapriky zelenin, která se mi bohužel zrovna moc pěstovat nedaří. Je hodně teplomilná a já nevlastním ani skleník, ani pařeniště – takže papriky pěstuji na volném prostoru což ji pravděpodobně zrovna tady moc nesvědčí. Nicméně pár na přímí konzum se obvykle povede.
paprika - přísadaPřípravapaprika - mladé rostlin2y záhonu: připravuji až těsně před sázením, vyhrabu větší díru, pod každou sazenici dám lopatku hnoje, přehodím lopatkou hlínu a teprve na to zasázím.
paprika - mladé rostlinyDo země:  po zmrzlých – až přejde nebezpečí mrazíků.
Seje se: začátkem března – doma vyklíčí zhruba do 14 dnů, poté obvykle následuje přepikýrování, otužování a vysazení ven.
Zálivka: Zalévám při sázení do zeměpaprika - mladá rostlinaa vzhledem k tomu že v zahradě mi vůbec nerostou jen  na poli nechávám zálivku plně na přírodě.
Údržba záhonu: běžné pletí.
Sklízet:  průběžně jakmile dozrají – obvykle od poloviny srpna
Klíčivost: 4 roky
Množí se: semeny z dobře vyzrálých plodů.
S čím pěstuji na jednom záhoně: samotné
Uchování: zavařené, zmrazené,
Poznámka: Moje babička pri pykýrování nechávala vždy dva rostlinky u sebe, říkala, že se o sebe vzájemně opřou a jedna druhou při větru podepřou. Já to dělám někdy po jedné, jindy po dvou – zatím jsem nějaký významný rozdíl nepozorovala.
Co s nimi v kuchyni?

paprika - květ a plod

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , a jeho autorem je robinson. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *