Ze starého nové

Pomalu a jistě přichází jaro a tak víc času než u počítače trávím venku a samozřejmně s rodinou. V ukradených chvilkách jsem tajně připravovala překvapení pro dcerku. Doma už je odtajněno a tak mohu bez obav přidat fotky i sem.
Měla jsem možnost dostat zdarma 14 let starý kočárek pro panenky. Jeho stav nebyl příliš špatný – co se kostry a kol týče. Samozřejmně na potahové látce těch 14 let znát bylo.

původní stav 2Takové překvapení by asi moc nadšení nevyvolalo, a tak jsem se snažila daný stav trošku vylepšit. Takhle vypadá výsledek.

nové 1nové 2nové 3Nikdy bych nevěřila, že boudičku budu schopna ušít na stroji. Docela pěkně se tam vtočila.

nové 4Radost byla veliká a kočár je poctivě hlídán i ve spánku. :-)

5 komentářů u “Ze starého nové

  1. Dobrý den, změna se Vám moc povedla. Chystám se na podobnou – dcerám renovovat kočárek po mých panenkách..Mohu Vás poprosit o jakýsi stručný návod – resp. na co si dát nejvíce pozor? Díky moc předem, neb s uvědomuji, že prosba je odvážná:)

    • Nač nejvíc pozor? To je poměrně zapeklitá otázka, každý kočárek je jiný. Já si prvně dělala „mustr“ ze staré látky – to co bylo na kočárku se k vytvoření střihu použít nedalo. Nechávala jsem si obrovské švové přídavky hlavně u boudy, která se skoro nedala naměřit, pak už jen šít… Osobně jsem se nejvíc bála boudy, že bude třeba ji šít v ruce, ale nakonec měla takový úhel že se vešla pod stroj, za to jsem byla moc ráda.

  2. Děkuji moc za odpověď, dnes nám dorazila látka, tak se pustíme do díla, ale až s babičkou, kočárek je u ní. už teď se ale moc těším, neb látka je úžasná:))

    • Tak to přeju hodně štěstí a jsem zvědavá na výsledek i na postřehy. Dotazů na obnovu kočárku se tu objevilo už víc… možná to pomůže i někomu dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *